Baza przedszkola

Przedszkole nr 283 jest pierwszą oświatową placówka powstałą na Ursynowie w 1977 roku. Razem ze Szkołą Podstawową nr 81 stanowi jeden kompleks. Położone jest w środku osiedla, z dala od ruchliwych ulic, w niedalekim sąsiedztwie stacji metra „Ursynów”. Jest to budynek parterowy, otoczony rozległym, zadbanym parkiem.
W budynku przedszkola znajduje się pięć sal dydaktycznych dla dzieci, sala rekreacyjno – ruchowa, gabinet metodyczny, pokój logopedy i psychologa, dwie sypialnie, dwie szatnie oraz sala plastyczna, w której odbywają się zajęcia dodatkowe.

W przedszkolu bawi się i uczy 125 wychowanków w wieku od trzech do pięciu lat. Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji salę do zajęć i zabaw, w której znajdują się kolorowe meble dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki, gry, układanki oraz pomoce do zajęć dydaktycznych.

Przedszkole otoczone jest zielenią, wokół budynku jest duży ogród, w którym znajdują się piaskownice, zjeżdżalnie, huśtawki oraz sprzęt rekreacyjno – sportowy wspomagający rozwój psychofizyczny dziecka.